Boots Pharmaceuticals Paracetamol zetpil 120mg  10 stuks
Tap op de afbeelding om in te zoomen. Ga met uw muis over de afbeelding om in te zoomen.

Boots Pharmaceuticals Paracetamol zetpil 120mg 10 stuks

16265742

In voorraad


€ 2,89

Dit product is een geneesmiddel. Lees voor gebruik de bijsluiter.

Gebruik je nog andere geneesmiddelen? Vraag je apotheek om advies. Raadpleeg bij aanhoudende klachten of twijfel altijd je arts of apotheker.

Boots Pharmaceuticals Paracetamol zetpil 120mg behoort tot de groep van de zogenaamde pijnstillende en koortsverlagende geneesmiddelen.Lees meer

Details

Boots Pharmaceuticals Paracetamol zetpil 120mg behoort tot de groep van de zogenaamde pijnstillende en koortsverlagende geneesmiddelen.

voor kinderen van 3 tot 12 maanden

Paracetamol is een geneesmiddel bestemd voor patiënten met:
- hoofdpijn
- koorts en pijn bij griep en verkoudheid
- koorts en pijn na vaccinatie
- kiespijn
- zenuwpijn
- spit
- spierpijn
- menstruatiepijn.

Gebruik:

De zetpillen glijden makkelijker naar binnen als ze voor het inbrengen eerst even in water gedompeld worden.

In het onderstaande overzicht worden verschillende leeftijdsgroepen aangegeven. De jongste kinderen in een groep mogen de zetpillen minder keer per dag gebruiken dan de oudste kinderen in een groep.

  • Dosering Kinderen van 3-12 maanden (5,5-10 kg): één zetpil van 120 mg 2-3 maal per dag. 
  • Kinderen van 1-2 jaar (10-12,5 kg): één zetpil van 240 mg 2-3 maal per dag. 
  • Kinderen van 2-4 jaar (12,5-17 kg): één zetpil van 240 mg 3 maal per dag. 
  • Kinderen van 4-6 jaar (17-22 kg): één zetpil van 240 mg 4 maal per dag. 
  • Kinderen van 6 tot 9 jaar: één zetpil van 500 mg 2-3 maal per dag. 
  • Kinderen van 9 tot 12 jaar: één zetpil van 500 mg 3 maal per dag. 
  • Kinderen van 12 tot 15 jaar: één zetpil van 1000 mg 2-3 maal per dag. 
  • Volwassenen: één zetpil van 500 of van 1000 mg tot maximaal 4000 mg per dag. 
Let op:
  • Tussen twee innamen dient minstens 6 uur te liggen. 
  • Niet gebruiken in combinatie met andere paracetamol bevattende producten. 
  • De aangegeven dosering niet overschrijden. 
  • Wanneer de symptomen van pijn en/of koorts weer opkomen, kan toediening herhaald worden volgens aangegeven doseringsschema. 
  • Als de pijn langer dan 5 dagen of de koorts langer dan 3 dagen aanhoudt of erger wordt, of als er zich andere verschijnselen voordoen, dient de behandeling te worden gestopt en een arts te worden geraadpleegd. 
  • Bij kinderen tot 4 jaar wordt toediening gedurende meer dan 2 dagen ontraden.

Bijsluiter paracetamol.

Voor gebruik

Dit product is een geneesmiddel. Lees voor gebruik de bijsluiter.

Griep

Ga naar je huisarts als de verkoudheid of griep binnen een week niet verbeterd of nog niet over is of als de koorts na 5 dagen nog niet minder is geworden.

Oorpijn

Neem contact op met je huisarts bij kinderen vanaf 6 maanden met oorpijn die ondanks zelfzorgmedicatie binnen 3 dagen zieker worden of waarvan de situatie niet beduidend verbeterd. Neem in geval van hoge koorts (hoger dan 40 °C) contact op met je huisarts.

Verstopte neus

Als fysiologische zoutoplossing bij baby's met een verstopte neus en weghalen van het slijm met een afzuigpompje onvoldoende effect hebben, breng dan een bezoek aan je huisarts. Doe dit zeker als er problemen met drinken ontstaan.

Hoest

Is je hoest, ongeacht het gebruik van zelfzorgmiddelen, na 3 weken de hoest niet verdwenen neem dan contact op met je huisarts. Heb je astma of COPD of gebruik je cardiovasculaire medicatie  neem dan na maximaal 5 dagen contact op met je huisarts. Bij verschijnselen van kortademigheid of ziek zijn neem je het beste gelijk contact op met je huisarts.

 

bron KNMP

Wanneer koorts niet na 3 dagen weg is, raadpleeg je huisarts.
 
 
 

Bron KNMP

Kinderen met koorts (temperatuur 38 °C of hoger)

  • jonger dan 1 maand
  • bij ernstig ziek zijn of snel achteruit gaan
  • anders ziek is dan je gewend bent
  • suf is en moeilijk wakker te krijgen
  • huilt en niet te troosten is
  • kreunt
  • slecht drinkt (minder dan de helft van normaal) 
  • een halve dag geen natte luier heeft of niet heeft geplast
  • aanhoudend overgeeft
  • niet-wegdrukbare rode vlekjes krijgt 
  • een bleke of vlekkerige huidskleur krijgt, of blauwe lippen
  • kortademig wordt, hoorbaar ademhaalt en daarbij kwijlt, of periodes van ademstilstand heeft
  • een koortsstuip heeft
  • wanneer het kind tussen de 1 en 3 maanden oud is
  • een verminderde afweer heeft, of een aandoening waarbij infectie gevaarlijk is, zoals aangeboren afwijkingen aan hart of longen, of diabetes heeft.
  • als de koorts na een paar dagen weer terug komt

Kinderen met oorpijn

  • Kinderen jonger dan 6 maanden, bij wie de oorpijn na 1 dag niet is verbeterd
  • Kinderen vanaf 6 maanden, bij wie de oorpijn na 3 dagen niet is verbeterd 

Volwassenen en kinderen met hoest

  • Kinderen jonger dan 3 maanden
  • Bij hoest die al langer dan 3 weken bestaat
  • Bij het ophoesten van bloederig slijm
  • Bij benauwdheid of piepende ademhaling
  • Bij vermoeden van kinkhoest
  • Bij hoest als vermoedelijke bijwerking van een medicijn 

Volwassenen met koorts (temperatuur 38 °C of hoger)

  • Ouder dan 75 jaar, met een zieke indruk
  • Bij kortademigheid of sufheid
  • Wanneer je erg weinig drinkt of plast
  • Als de koorts langer dan 5 dagen aanhoudt
  • Als de koorts na een paar dagen terugkomt
  • Bij hart- of longaandoening, diabetes of een verminderde nierfunctie
  • Bij verminderde afweer, of een aandoening waarbij infectie gevaarlijk is
  • Bij plotseling optredende koorts na een verblijf in de tropen (in verband met malaria)

bron KNMP

Zwangere vrouw/baby

Als er kans is dat de zwangere vrouw besmet is met :

  • kinkhoest (na de 34e week)
  • rode hond (vooral tot de 16e week)
  • waterpokken (vooral tussen de 13e en 20e week)
  • vijfde ziekte (tot en met de 20e week)
  • mazelen

Als er kans is dat een baby besmet is of wordt met kinkhoest

Alle kinderziektes

  • Als je twijfelt of het niet vertrouwt
  • Als je kind steeds zieker wordt
  • Als je kind niet of te weinig drinkt
  • Als je kind steeds braakt
  • Als je kind suf wordt
  • Als je kind benauwd wordt of heel snel gaat ademen
  • Als je kind blijft huilen of gaat kreunen
  • Als je kind een grauwe huidskleur krijgt
  • Bij ontstoken plekken op de huid
  • Als een baby jonger is dan 3 maanden en koorts (38 °C of hoger) en/of een kinderziekte heeft
  • Als de koorts (38 °C of hoger) na 3 dagen niet weggaat
  • Als je kind weer koorts krijgt, terwijl de koorts eerder gedaald was
  • Als je kind puntvormige donkerrode of blauwrode vlekjes krijgt
  • Als iemand met een verminderd immuunsysteem besmet is

Tevens bij mazelen en bof

  • Als je kind klaagt over hoofdpijn
  • Als je kind veel gaat hoesten
  • Volwassenen met de bof

Meldingsplicht huisarts

Licht bij bof, kinkhoest, mazelen en rode hond altijd de huisarts in, je huisarts heeft meldingsplicht aan de GGD bij deze ziektes.
Het beste is de arts te bellen en niet in de wachtkamer te gaan zitten, vanwege de besmettelijkheid.

Bron KNMP

- De werkzame stof is paracetamol. Iedere zetpil bevat respectievelijk 120, 240, 500 of 1000 mg paracetamol.
- De andere bestanddelen zijn: colloïdaal siliciumdioxide en vast vet.

Schrijf je eigen beoordeling

Plaats een beoordeling over: Boots Pharmaceuticals Paracetamol zetpil 120mg 10 stuks

Hoe waardeer je dit product? *

  1 ster 2 sterren 3 sterren 4 sterren 5 sterren
Prijs
Kwaliteit

Schrijf de eerste beoordeling van dit product

Bij het gebruik maken van de site gaan we er vanuit dat je akkoord bent met de cookies.

Contact Boots webshop
  • Bel
  • Mail